Mladá dívka si ve čtvrtek v noci spícího muže nejprve zpovzdálí prohlížela a pak si sedla vedle něj. „Ještě několikrát se rozhlédla kolem sebe, a když si vytipovala vhodný okamžik, začala muži prohledávat tašku. Z ní vytáhla několik věcí, které si schovala pod šaty za podprsenku,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci ženu zastavili hned po jejím odchodu z lavičky. K jejich rychlému zásahu přispěla i svědkyně, která zavolala na linku 156. „Kolegové spícího muže probudili a ten jim oznámil, že mu chybí mimo jiné mobilní telefon a peněženka s osobními doklady i platební kartou,“ přiblížil Ghanem.

Žena nejprve vytáhla z šatů injekční stříkačky a jízdenky na hromadnou dopravu. Hlídce tvrdila, že nic jiného už u sebe nemá. „Nakonec se však přiznala a z výstřihu vylovila všechny věci, které okradený muž postrádal,“ sdělil Ghanem.

Osmatřicetiletého muže ležícího pod přístřeškem na lavičce v přestupním uzlu na brněnském Mendlově náměstí si vyhlédla ve čtvrtek kolem jedenácté hodiny v noci osmnáctiletá žena a okradla ho. Jde o druhý případ okradení spícího muže za pár dní. | Video: MP Brno

Dívku, která v posledních týdnech několikrát porušila zákon, strážníci předali státním policistům jako důvodně podezřelou z trestného činu.

V noci na středu zasahovali strážníci u podobného případu v Nádražní ulici. „Za dvě minuty tam byl různými lidmi dvakrát okradený třiatřicetiletý podřimující cestující,“ zmínil Ghanem. I tady strážníci pachatele dopadli.