Kdyby měli peníze na útratu, vůbec by nevyšlo najevo, že se nestarají o dvě malé děti. Řeč je o dvojici, která ve čtvrtek odpoledne vyrazila do restaurace v brněnské Husitské ulici. A zatímco do svých hrdel lili jedno pivo za druhým, doma nechali dva potomky.

Ve chvíli, kdy už jim personál lokálu nechtěl nalít a chtěl zaplatit účet, začal se sedmatřicetiletý muž a jeho o rok mladší družka vymlouvat, že nemají peníze. Číšník proto zavolal strážníky, aby si s problémovými hosty poradili.

„Vzhledem k tomu, že oba byli silně opilí a nebyli schopni samostatné chůze, převezli je strážníci do protialkoholní záchytné stanice v brněnských Černovicích. Tam teprve vyšlo najevo, že Brňanka má doma batole a další čtyřleté dítě,“ řekl mluvčí brněnské městské policie Zdeněk Novák.

Když se strážníci dozvěděli o osamocených dětech, které zřejmě po rodičích doma smutní, ohlásili operačnímu důstojníkovi městské policie, aby do bytu v brněnském Králově Poli jela další hlídka. Otevřel jim osmnáctiletý mladík, nejstarší potomek opilé ženy. Strážníkům řekl, že svou matku neviděl už více než den, a že neví, kde vůbec je. O malé děti se ovšem dokázal postarat.

Ženu, která skončila na záchytce, začali strážníci podezírat ze zanedbávání péče o děti. Případ si proto převzali úředníci ze sociálního odboru brněnského magistrátu, kteří se jím budou dále zabývat.