Mladý muž měl chodit po odstavených autech. „Přibližně za tři minuty od nahlášení už s pětadvacetiletým podezřelým mluvila hlídka pořádkové jednotky městské policie. Na jedné noze neměl botu a tvrdil, že netuší, kde ji ztratil,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci se spojili s několika svědky a ti jim potvrdili, že mladík údajně před třetí hodinou ráno po autech skákal a lehal si na střechy. „Nejprve prý vyšplhal na horní část fordu, odkud přeskočil na volkswagen, aby vzápětí přešel k renaultu, do jehož boku údajně kopal. Ze střechy fabie se prý pokoušel prokopnout sklo a poničil zadní stěrač,“ pokračoval v popisu případu Ghanem.

Celkem čtyři zranění potřebovali v pátek ráno pomoc po nehodě dvou osobních aut v Tetčicích na Brněnsku.
Po nehodě aut v Tetčicích zůstali čtyři zranění. Skončili v nemocnici

Skokem se měl mladík přemístit na chrysler, a odtud na střechu mazdy, jejíž okna se snažil vykopnout a ulomil prý zpětné zrcátko. „Hlídka skutečně objevila šest ušpiněných aut s odřeným lakem a dalšími drobnými poškozeními. Zmíněný ford měl navíc výrazněji promáčklou střechu. Mladík se hájil, že se po autech jen procházel a nic špatného nedělal,“ zakončil popis mluvčí strážníků.

Strážníci případ předali jako podezření z trestného činu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragická nehoda na D1 před Brnem. Dodávka narazila do kamionu, tři lidé zemřeli

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje