„Doslova jim zůstal rozum stát nad jeho riskantním počínáním. Kolegové si ho všimli krátce před desátou hodinou nedaleko Šlapanic. Záhy po zastavení zjistili, že hříšník za volantem mohl ohrozit všechny kolem sebe,“ informoval v pátek policejní mluvčí Petr Vala.

Následně upozornil na řadu nedostatků odhalených při kontrole. Mimo jiné auto nemělo už půl roku platnou technickou kontrolu a muž nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. „Pošetilec se hájil tím, že takto jezdí velmi dlouho, neboť jeho získání je pro něj údajně velmi finanční náročné,“ přiblížil Vala, který pokračoval s představením dalších prohřešků.

Brněnští strážníci vytahovali z řeky Svitavy v Maloměřicích kočárek.
VIDEO: Brněnští strážníci jako kovbojové. Podívejte, jak vytáhli kočárek z řeky

Zřejmě na tu klíčovou poukázala dechová zkouška. „Přístroj opakovaně ukázal vysoké hodnoty přes dvě promile. Muž se následně hlídce doznal, že se do podroušeného stavu dostal během dvanáctihodinového alkoholového maratonu, při kterém dokázal vypít láhev tvrdého a několik dvanáctek,“ upozornil mluvčí policie.

Hlídka tak nechala auto raději odtáhnout a další jízdu kontrolovanému muži zakázali. „Nyní mu pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí roční pobyt za mřížemi,“ dodal Vala.