Jednačtyřicetiletý muž oslavoval v noci z neděle na pondělí se svými přáteli v jednom z barů v Burešově ulici, kolem půlnoci se pak vydal na ulici a bavil se s poblíž stojícími prostitutkami. „Když kolem něj poté projelo auto značky BMW, muž se z jakéhosi důvodu rozčílil a uhodil rukou do jeho okénka,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Řidič auta, do kterého muž uhodil, si to však nedal líbit. Na nejbližší křižovatce se otočil a vracel se zpět, aby si to s agresivním mužem vyřídil. „Když viděl muž spatřil vracející se auto, vystřelil na něj ze své legálně držené zbraně a vrátil se zpět do baru,“ doplnil Šváb.

Řidič auta následně přivolal policisty, kterým poté střelec dobrovolně odevzdal zásobník. „Šlo však o zásobník jiné zbraně než té, ze které se střílelo. Na místo proto přijel ještě tým speciální pořádkové jednotky, kteří pročesali okolí a původní zbraň našli schovanou pod jedním z poblíž parkujících aut,“ vysvětlil mluvčí.

Policejní pes pak na místě našel ještě tři nábojnice, což potvrdilo výpovědi prostitutek, že agresivní muž vystřelil celkem třikrát. Auto však zasáhla jen jedna ze střel, která navíc skončila pouze nárazník. Střelec poté střízlivěl v policejní cele a v pondělí mu policisté sdělili obvinění z přečinu výtržnictví. „Navíc je téměř jisté, že přijde o své legálně držené zbraně i zbrojní průkaz,“ dodal Šváb.