Strážníkům bylo ihned jasné, že se mladý muž nezvládá postarat o tříleté dítě ani o psa. Hlídka městské části Brno-sever navíc věděla, že se o několik okamžiků dříve v centru města pokusil rozbít čelní sklo tramvaje. „Mladík přesně odpovídal popisu. Řidič dopravního podniku má navíc jeho údajný vandalismus nahraný na palubní kameře,“ uvedl v neděli mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Přítomnost městských policistů a hrozící důsledky nesl muž velmi nelibě. Strážníky sprostě urážel a jednoho z nich dokonce odstrčil, proto jej vzápětí spoutali. „Jeho malá dcera už v tu chvíli seděla v teple policejního vozu, odkud se přivolaní příslušníci policistů pokoušeli sehnat střízlivého příbuzného, který by se o ni postaral. Ani po zákroku nepřestal s vulgaritami, zmítal se a plival kolem sebe. Nezbylo tak jiné řešení, než ho nechat převézt na záchytnou stanici,“ doplnil Ghanem.

Ilustrační foto.
Kuriózní hasičský zásah v Brně: ze Svitavy lovili důchodkyni

Podle strážníků muž velmi hrubě porušil povinnost postarat se o dítě, je proto podezřelý ze spáchání trestného činu. Poškozením čelního skla tramvaje se s ohledem na výši škody budou zabývat úředníci ve správním řízení. Psa převezla odchytová služba do útulku brněnské městské policie.