V případu je stále mnoho nejasností, protože důkazy neprokázaly, jak přesně k sečným poraněním došlo. „Při rozhodnování jsme vycházeli hlavně ze zranění na těle poškozeného, protože si nikdo z účastníků nic nepamatuje," zdůvodnil rozsudek předseda senátu Miloš Žďárský. Dodal, že Faltýnkovi přitížila také jeho trestní minulost.

Soudní znalec Michal Zelený potvrdil, že poškozený si zranění nemohl v žádném případě způsobit sám. „Ačkoli jsou ruka a koleno místy, kde by se teoreticky mohl poranit sám, síla toho úderu byla podle hloubky ran příliš velká," uvedl u soudu lékař Zelený.

Poškozený utrpěl celkem tři sečné rány a několik zlomenin, měl vážně poraněné koleno i přetnuté šlachy mu museli lékaři operovat. Soudní znalec zatím nedokázal určit míru trvalých následků poškozeného, ale upozornil na dlouhé a náročné zotavování.

Čtěte také: Sousedský večírek skončil pokusem o vraždu mačetou. Oběť hájí obžalovaného

Ani obžalovaný s trestem v horní polovině zákonné sazby nesouhlasí. Je přesvědčený o své nevině. „Neudělal jsem to. Nemůžu jít do vězení. Mám vysoký tlak a problémy se srdcem," oznámil po vynesení rozsudku obžalovaný Faltýnek.

ANNA TIŠNOVSKÁ