Na řidiče kvůli jeho nestandardnímu stylu jízdu a obavám, že je silně opilý, zavolali městskou policii. „Autohlídka si vozu všimla na parkovišti v Ečerově ulici, kde se řidič s autem značky Opel otáčel a pokoušel se odjet. Strážníci ho zastavili, nechali jej vystoupit a vyzvali k předložení dokladů. Čtyřiačtyřicetiletý muž se přiznal, že před jízdou vypil dvě piva," popsal v úterý mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Po opakovaném dotazu se řidič hlídce doznal, že kromě piv konzumoval před řízením také slivovici. „Strážníkům se omlouval a opakoval, že si svoje chyby uvědomuje," doplnil Ghanem.

Lední medvědice Noria nyní žije v německém Rostocku.
Medvědí celebrita z Brna má 5 let: Noriu milují i v cizině, na mladé stále čeká

Muž nadýchal okolo 1,9 promile alkoholu. Na místo proto dorazili přivolaní republikoví policisté, kteří si ho převzali jako důvodně podezřelého z trestného činu.

Zdroj: Městská policie Brno

Opilý bystrcký řidič navázal na pět předchůdců z minulých dnů. Třeba v sobotu byl na silnici kličkující řidič v Řečkovicích natolik opilý, že ani nezvládl podstoupit dechovou zkoušku.

„Před jedenácti dny přistihla hlídka městské policie ve stejné městské části řidičku bezmála se třemi promile. Žena nedokázala auto udržet v jízdním pruhu a najížděla na tramvajový pás," zmínil Ghanem.

Strážníci řešili v poslední době také opilce za volantem na náměstí 28. října, v nedaleké Vlhké ulici nebo v Líšni.