O zadržení muže informovali policisté v úterý ráno. „Usvědčit ho nebylo obtížné. Při nařízené domovní prohlídce jsme našli řadu padělaných průkazů,“ informoval mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek.

Vytrvalý padělatel dokladů má za sebou bohatou minulost. „Dříve se nestyděl ani za pokusy o padělání služebních průkazů policie,“ řekl policejní mluvčí. Dodal, že tentokrát podvodník vsadil na svoje jméno. Našel si svého jmenovce a padělal na jeho jméno občanský průkaz. „Ten potřeboval k uzavření takzvané SMS půjčky,“ popsal Malášek.

Nesplacená několikatisícová půjčka pak vyrazila dech nic netušícím podvedeným jmenovcům. Kriminalisté, specializující se na podvody na internetu a v mobilních sítích, brzy pochopili, že za nekalou činností může stát jim z nedávného vyšetřování velmi dobře známý čtyřicetiletý muž.

Padělatel, který způsobil škodu přes padesát tisíc korun, tentokrát už putoval do vazby. „Musí počítat s tím, že za dříve prokázané podvody zůstane ve vězení několik let,“ konstatoval brněnský policejní mluvčí.