V sobotu v nočních hodinách přijal operační důstojník přes tísňovou linku oznámení o vloupání do benzinové čerpací stanice v Hněvkovského ulici. „Hlídka na místě zjistila, že pachatel ukradl alkohol a cigarety. Při vloupání se patrně poranil, protože tam zanechal krevní stopy," informovala v pondělí o případu mluvčí brněnských policistů Andrea Straková.

Na scénu proto přišel psovod se služebním psem. Na základě vypracované trasy pachové stopy začalo pátrání. „Díky usilovné týmové práci se podařilo pachatele vypátrat v brzkých ranních hodinách v bytě v brněnské ulici Bratří Žůrků," popsala mluvčí.

Čtyřiadvacetiletý muž se tam schovával u své kamarádky. Policistům se nejprve snažil svou přítomnost na čerpací stanici zapírat, jenže zkušený čich vycvičeného psa nezmátl. „Nakonec přiznal, že je závislý na hracích automatech a potřeboval peníze, proto se vloupal do benzinky," potvrdila jeho doznání policejní mluvčí.

Část svého lupu už zloděj mezitím stačil prodat. „Jedná se o mladíka, který není policistům neznámý, v minulosti se již dopustil podobné trestné činnosti," dodala policejní mluvčí.

Tentokrát muži za krádež hrozí až dvouleté vězení.