Státní zástupkyně Jitka Horáková jej viní z dvojnásobného znásilnění. „Řadovou zaměstnankyni šéf obtěžoval čtyři roky,“ uvedla.

Muž svou vinu popírá. „Kauzu klient vnímá jako vykonstruovanou. Byla to pouze záminka k ukončení pracovního poměru,“ řekl jeho obhájce Martin Machač.

Ve středu vypovídali u soudu kolegové poškozené. „Zatarasil jí průchod dveřmi a sahal jí na prsa. Snaha někoho obejmout, dotknout se nebo plácnout po zadku byla z jeho strany na denním pořádku,“ popsala bývalá zaměstnankyně.

Podle obžaloby měl ženu obtěžovat od roku 2012 až do loňského roku. „Po roce se mi manželka svěřila, že ji obtěžuje, ale nechtěla, abych to řešil. Říkala, že si to vyřeší sama. Když se všechno opakovalo, napsal jsem dopis jemu i jeho nadřízenému,“ sdělil manžel ženy, který také pracuje u Městské policie.

Svědci, které soud doposud předvolal, jsou podle obhájce přátelé poškozené. „Navrhl jsem proto svědky z řad jeho kolegů, kteří dosvědčí, že se k ženám choval normálně a nedělal nic proti jejich vůli,“ dodal Machač.

ONDŘEJ KALOUD