Obžaloba argumentovala hlavně rekonstrukcí domu, který Mosler vlastní. Podle státní zástupkyně Drahomíry Novotné měl podvést investora a na rekonstrukci se obohatit. „Opravu jsme zaplatili z úvěru, který sám splácím," oponoval Mosler.

Skupina podle obžaloby také mimo jiné zakládala firmy a nechávala je krachovat za účelem výdělku. „Založení firem, sepsaní smluv a další věci, které uvádí obžaloba, se opravdu staly. Nejde ale o podvod," uvedl soudce Michal Zámečník.

Ivo Křipský měl podle státní zástupkyně zpronevěřit 150 tisíc z firmy, ve které figuroval jako jednatel. Podle Křipského si ale pouze vzal část peněz, které předtím firmě půjčil. Peníze měl vybrat až po splatnosti. "Jako jednatel měl právo manipulovat s penězmi firmy a jeho obhajobu se nepodařilo vyvrátit," odůvodnil zproštění soudce Zámečník.

Proti rozhodnutí soudu se zatím nikdo neodvolal. „Zatím se k rozsudku nebudu vyjadřovat, počkám až na jeho písemnou verzi. Slovní odůvodnění bylo velmi krátké," řekla státní zástupkyně Novotná.

ELIŠKA SRNCOVÁ