Romantický příběh se smutným koncem zažil devětadvacetiletý muž, který si dva měsíce přes internet dopisoval s o dva roky mladší ženou z Brněnska. Do pravidelné komunikace mezi rodícím se párem totiž postupně vstupovaly náhlé události, k jejichž řešení žena nutně potřebovala peníze.

Nejprve na koupi domu, poté na opravu jeho střechy. Později muži tvrdila, že vážně onemocněla, musí podstoupit operaci srdce a potřebuje zaplatit mobilní data. "V nemocnici ji o několik dnů později zastihla krutá zpráva. Zemřel jí syn a ona potřebovala peníze na jeho kremaci. I když poškozený podmiňoval poslání dalších peněz vyrovnáním už stotisícového dluhu, nakonec šedesát tisíc poslal," popsal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Až dvacet let vězení hrozí důchodci Janu Š., který loni v říjnu v brněnském Králově Poli zastřelil třinácti ranami z pistole svou o dvě generace mladší milenku.
Důchodce, který v Králově Poli zastřelil milenku, dostal u soudu šestnáct let

Zdravotní stav ženy se poté údajně zhoršil, a tak potřebovala další peníze na ošetřování i rozvod. SMS zprávy už ale vyřizoval domnělý zdravotnický personál, který také nakonec muže informoval o partnerčině smrti.

Jaké však bylo jeho překvapení, když se žena později měla k světu na sociálních sítích. "K oznámení případu policii se poškozený odhodlal až poté, co na sociálních sítích zjistil, že jeho virtuální partnerka je stále aktivní. Žena, jejíž činnost není policistům neznámá, nyní musí počítat se stíháním za podvod," dodal Malášek.

U Krajského soudu v Brně začal ve středu proces se čtyřmi mladíky, kteří čelí obžalobě z pokusu o brutální loupežnou vraždu. Mladého Vietnamce vylákali ven z bytu, zbili ho baseballovými pálkami, odvezli ho do lesa a tam mu dali drogu. Oloupili ho o 140 t
Rány pálkou, igelitka na hlavě, kopání. Soud v Brně řeší brutální pokus o vraždu