Romantický příběh se smutným koncem zažil devětadvacetiletý muž, který si dva měsíce přes internet dopisoval s o dva roky mladší ženou z Brněnska. Do pravidelné komunikace mezi rodícím se párem totiž postupně vstupovaly náhlé události, k jejichž řešení žena nutně potřebovala peníze.

Nejprve na koupi domu, poté na opravu jeho střechy. Později muži tvrdila, že vážně onemocněla, musí podstoupit operaci srdce a potřebuje zaplatit mobilní data. "V nemocnici ji o několik dnů později zastihla krutá zpráva. Zemřel jí syn a ona potřebovala peníze na jeho kremaci. I když poškozený podmiňoval poslání dalších peněz vyrovnáním už stotisícového dluhu, nakonec šedesát tisíc poslal," popsal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zdravotní stav ženy se poté údajně zhoršil, a tak potřebovala další peníze na ošetřování i rozvod. SMS zprávy už ale vyřizoval domnělý zdravotnický personál, který také nakonec muže informoval o partnerčině smrti.

Jaké však bylo jeho překvapení, když se žena později měla k světu na sociálních sítích. "K oznámení případu policii se poškozený odhodlal až poté, co na sociálních sítích zjistil, že jeho virtuální partnerka je stále aktivní. Žena, jejíž činnost není policistům neznámá, nyní musí počítat se stíháním za podvod," dodal Malášek.