Po lidech žádala podvodnice peníze předem. „Jen co peníze dorazily na účet, přestala komunikovat. Zboží nedodala a peníze nevrátila,“ popsal v pátek obvyklé chování ženy policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Stejně si na internetu vydělával i třiadvacetiletý muž, který nabízel prodej dětských postýlek či kočárků, třem lidem způsobil škodu nejméně za deset tisíc korun.

Policisté v těchto dnech sdělili své podezření na podvod také osmatřicetiletému muži, který loni nabízel na internetu stolní počítač za šest tisíc korun. Částku zaslal kupující muži na účet spolu se dvěma sty korun na poštovné. „S prodávajícím komunikoval, ten měl ovšem vždy nějakou výmluvu nebo tvrdil, že počítač již poslal. Muž ztratil trpělivost a obrátil se na policii,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Při výslechu se podvodník přiznal. „Nevylučujeme, že obdobných podvodů bude mít na svědomí více. Nyní mu může hrozit až dvouleté vězení,“ dodala Cejnková.

Před podvody na internetu policisté varují. „Signálem může být podezřele nízká cena, ale také třeba požadování platby předem na účet bez možnosti dobírky, nebo to, že u obchodu chybí místo k fyzickému odběru zboží,“ upozornila Cejnková.