S neznámým mužem se osmašedesátiletá žena seznámila na sociálních sítích, na začátku roku se setkali i osobně. „To ji vdovec, který prý žije v Americe, a jeho rodiče pochází z Rumunska, požádal, zda by si k ní nemohl poslat balík s penězi. Pracuje totiž na lodi, která má závažnou poruchu a není jisté, zda vůbec doplují do určeného cíle," přiblížil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Balík si u ní chtěl později osobně vyzvednout. Kvůli komplikacím u přepravní společnosti bylo ale nutné uhradit pět a půl tisíce dolarů. Žena částku uhradila, ale poté začaly kvůli balíku přicházet další požadavky jako pojištění proti terorismu, doplatek pojištění, osvědčení o pojištění nebo speciální ryté razítko.

Na tyto a další požadavky poslala žena na různé účty podvodníka přes sedmdesát tisíc dolarů, tedy přibližně jeden a půl milionu korun. „Přišla tak o všechny úspory, prodala pozemky a dokonce si půjčila od rodinných příslušníků. Když nakonec odmítla podvodníkův požadavek na koupení letenky, začal jí vyhrožovat. Měla si prý vypůjčit, případně zastavit svůj dům, jinak ji nahlásí FBI," uvedl Malášek.

V tu chvíli ženě došla trpělivost a celou událost předala policistům.