Nevšední případ se stal v minulých dnech. Devětadvacetiletý cizinec žijící v České republice prodejce oslovil s tím, že pro školu shání hudební nástroje. Domluvili se, že si je nejprve půjčí na zkoušku a poté se rozhodne, zda je koupí.

Aby vše vypadalo věrohodně, schůzku si podvodník domluvil ve vestibulu Dělnického domu v Blansku, kde sídlí také základní umělecká škola. Na setkání změnil i svoji vizáž. Nasadil si paruku se stříbřitými vlasy a na oči nasadil silné dioptrické brýle. Také chůzí a svými pohyby chtěl navodit dojem, že je mnohem starší,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Po sněhu přišel na jih Moravy silnější mráz.
Chladné ráno, po sněhu na Blanensku nastoupil silný mráz. Přes den má polevit

Muž si připravil dokumenty o zápůjčce, včetně loga školy. Po čase se prodejci ozval znovu. Tentokrát sháněl drahé housle. Obchodník si ale vše ověřil u zástupců školy, kteří o ničem takovém nevěděli. Hodnota zápůjčky byla téměř sto padesát tisíc korun.

Případ si tak převzali policisté, již na falešného učitele nastražili past. „Při smluveném předání houslí jsme překvapeného muže zadrželi. Jak později kolegové zjistili, nebyl to jeho první podvod, podobným způsobem si totiž už v minulosti nástroje, ale i jiné předměty půjčoval,“ upozornil mluvčí Chaloupka.

Získané věci pak končily například v zastavárně. Podvoník byl navíc už v podmínce. Policisté pracují s možností, že podobných podvodů má na svědomí více po celé České republice.