Podle slov policejního mluvčího Bohumila Maláška žila v představě, že se na ni konečně usmálo štěstí. „Šestatřicetiletý domnělý lékař ji sdělil, že pracuje na Ukrajině, kde pod hlavičkou Červeného kříže pečuje o americké vojáky a že do svých sedmi let žil na Blanensku,“ informoval.

Pak ji začal zásobovat smutnými zprávami o úmrtí jeho otce a onemocnění jeho matky rakovinou. Žena mu chtěla poslat k Vánocům balík na Ukrajinu. Podvodník ho odmítl kvůli přísným pravidlům doručování a navrhl ji, že za ni přijede.

Od té doby žena začala investovat do vztahu peníze. „Nutné testy před opuštěním nemocnice stály tři a půl tisíce dolarů. To mělo vyvážit pětatřicetitisícové kapesné vyplacené lékaři jako příspěvek na dovolenou. Když žena zaplatila, odstartovala etapu dalších mnohdy podivných požadavků,“ řekl Malášek.

Ilustrační fotografie.
Chtěl vydělat na kryptoměnách: podvodník z důchodce z Brněnska vytáhl statisíce

Přesto podle mluvčího platila dál nemalé sumy. „To už posílala peníze ve virtuálních měnách, neboť s klasickými platbami v dolarech byly problémy a tyto často nedocházely v pořádku,“ doplnil policejní mluvčí.

Až po půl roce začala tušit, že možná naletěla podvodníkovi. Ten ji ale zaslal přihlašovací údaje k jeho účtu, kde bylo více než tři sta tisíc dolarů. Tak začala peníze znovu posílat. Požadavky byly opět originální. „Od poplatků za balík se zaslanými penězi až po odměnu za stažení žaloby za možné stíhání za praní špinavých peněz,“ uvedl Malášek.

Na různé účty žena z Brněnska poslala v součtu více než milion dvě stě tisíc korun. Zastavila ji až banka, která její poslední platby vyhodnotila jako rizikové.