Státní zástupce Milan Richter navrhl oběma za pokus o vraždu vězení na patnáct let. Kopriva předloni v listopadu shodil jejího manžela z takřka kolmého osmnáctimetrového srázu v lomu Hády v brněnské Líšni. Oběť se ale zachytila asi metr pod převisem, pomohli mu kolemjdoucí a policista. Kopřiva se k činu přiznal. Řekl, že ho k tomu donutila manželka.

Podle žalobce Richtera byly motivací manželky peníze. „Desítky milionů nabyl před uzavřením manželství, na tento majetek by neměla při rozvodu nárok. Dostala by ho jen v případě jeho úmrtí,“ řekl Richter.

Kopriva podle obžaloby chtěl vraždit, protože ženu miloval. „Byl jí oddaný, plánoval s ní mít potomka, chtěl být jediným dlouhodobým partnerem,“ poznamenal Richter.

Ženin obhájce Robert Grund odmítl, že by se jeho klientka na vraždě jakkoliv podílela. „Je stíhaná jeden a půl roku vazebně, aniž by zločin mohla spáchat. Důkazy proti ní nejsou,“ tvrdil Grund.

Předseda senátu Miloš Žďárský Grundovu závěrečnou řeč po asi šestihodinovém trvání jednání přerušil. Pokračování procesu je v plánu v úterý 7. května, kdy má padnout i verdikt.

Na straně své ženy stojí i nadále také poškozený. Je přesvědčený, že zavraždit jej chtěl pouze Kopriva. „Nikdo z vás si nedovede představit, co jsem prožíval, když jsem visel půl hodiny za prsty ze srázu. Proč se zastávám své ženy? Není jediný důkaz,“ poznamenal.

V úterý předseda senátu při čtení důkazů odtajnil i vyhledávání Koprivy na internetu přes svůj mobilní telefon. Použil tam klíčová slova jako pokus o vraždu, polehčující okolnosti nebo informace o sazbě. Internetové stopy se snažil smazat, policisté je však obnovili.