Incidenty měly vždy podobný scénář. Vedle hrozby fyzickým napadením se pachatel prezentoval i sexuální touhou. Poprvé zaútočil na začátku června. „Na lesní cestě napadl třiadvacetiletou ženu, která zastavila v místech zvaných Kočičí žleb nad rakoveckou zátokou, aby se v mobilní aplikaci ujistila o správnosti své cesty. Muž vyskočil z křoví, cyklistku ohrožoval elektrickým paralyzérem a vyzýval ji, ať především nekřičí,“ přiblížil v pátek policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Vyděšené ženě se před mužem, který v rukou držel dokonce kobercovou pásku, podařilo utéct. Na místě však nechala svoje kolo i batoh s osobními věcmi a peněženkou. Právě ve stejných místech zaútočil muž i v pondělí kolem páté odpoledne. Šestadvacetileté ženě se s airsoftovou pistolí v ruce postavil do cesty. „Začal ji osahávat na hrudníku a vyhrožovat výstřelem. Pak si začal stahovat kraťasy,“ uvedl Malášek.

Policie. Ilustrační foto.
Pokus o znásilnění v lese u Brněnské přehrady: podezřelého dopadli v Bystrci

Oběma ženám se před násilníkem podařilo utéct. K zadržení muže pomohlo kriminalistům zveřejnění videozáznamů, na nichž se podezřelý muž pohyboval. Po předložení důkazů se k činům přiznal. „Policisté rovněž zjistili, že byl muž před několika lety potrestán za násilnou trestnou činnost a měl uloženo sexuologické léčení,“ informoval policejní mluvčí Malášek.

Osmadvacetiletý násilník je nyní v policejní cele, v nejbližší době rozhodne soud o jeho vzetí do vazby. Zda podobných prohřešků spáchal mladý muž více, kriminalisté zatím vyšetřují.