Cizinci večer 20. ledna cestovali ve směru na Brno, když v tom kolem nich na 174. kilometru dálnice D1 nedaleko obce Říčky projela dodávka značky Volkswagen a zablikala modrými výstražnými světly. "Řidič proto zastavil v odstavném pruhu. Z vozidla, které mělo pravděpodobně rakouskou registrační značku, vystoupili tři lidé a řekli, že se jedná o rutinní kontrolu. Ta ale měla hodně zvláštní průběh. Jeden z anglicky hovořících mužů se dokonce netajil tím, že má za pasem pistoli," popsal událost policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při kontrole pachatelé sebrali jednomu z rumunských řidičů peníze v eurech a librách za skoro 150 tisíc korun. To ale nebylo všechno. Dva z násilníků nastoupili do zastaveného vozidla a odjeli. Třetí je následoval v původní dodávce. Přepadení muži tak zůstali stát beze všeho na okraji dálnice. Poté doběhli k blízké SOS hlásce tísňového volání a případ oznámili policistům.

Policejní zásah v Holandské ulici v Brně.
VIDEO: Vyhrožování zbraní v Brně? Byla nabitá. Prohlédněte si zásah policie

Ti dosud zjistili, že pachatelé s ukradenou dodávkou značky Mercedes opustili dálnici na sjezdu v Ostrovačicích a vůz odstavili poblíž Veverských Knínic. "Kriminalisté si myslí, že vozidlo pachatelů se mohlo v danou dobu pohybovat jak Ostrovačicemi, tak i Veverskými Knínicemi. Jeho pohyb mohly zaznamenat kamery bezpečnostních systémů či kamery některého z projíždějících vozidel. Pokud máte k případu jakékoli informace, kontaktuje prosím policii," doplnil Malášek.