Kriminalisté podle policejního mluvčího Pavla Švába pracovali s několika verzemi. „Nepodařilo se však zjistit skutečnosti pro zahájení trestního stíhání konkrétních osob. Ani poznatky k údajným pachatelům. Rovněž se nepodařilo prokázat, že by oznámení bylo pouze účelové,“ informoval ve středu Šváb.

Zraněná žena skončila v péči záchranářů. Na tísňovou linku státní ani městské policie po zjištění policistů bezprostředně poté nevolala. Fotografie s podlitinami však zveřejnila na sociální síti. „Při ošetření záchranářům měla žena říct, že pachatele zná, poté to však vyvracela,“ dodal policista s tím, že o případu se kriminalisté dozvěděli s několikadenním zpožděním.

Ilustrační foto.
Ženu v Bystrci údajně napadli Ukrajinci: Zjistili jsme rozpory, říká policie

Dodal, že údajný incident nezachytily ani kamery v jeho okolí. Ohledání místa činu žádné stopy nepřineslo. „Šetřením bylo také ověřeno, že žádný vůz se zapnutou sirénou, kterého se měli pachatelé leknout a následně upustit od dalšího protiprávního jednání, místem v kritickou dobu neprojížděl. Věc kvalifikovaná jako loupež a znásilnění ve stádiu pokusu, tak byla odložena,“ uzavřel Šváb.