Trestní oznámení podávali například zástupci hnutí Slušní lidé. „Po důkladné analýze materiálů včetně zhlédnutí a vyhodnocení kompletního záznamu hry a konzultaci se státním zastupitelstvím vyšetřovatel usoudil, že ve věci nejde o trestný čin,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Kvůli hře se podle čtvrtečních Lidových novin obrátil na soud také kardinál Dominik Duka. Zmiňuje útok na nezadatelnost práv, na svobodu náboženského vyznání či na právo na důstojnost a čest. Jakožto primas český má za to, že hanlivé zobrazení Krista dopadá i na něj, proto se obrací na soud, napsal deník.

V jedné ze scén herec ztvárňující Ježíše znásilnil muslimku, v jíné herečka z intimních partií vytáhla českou vlajku. Už při hře proto někteří návštěvníci protestovali a divadelní představení dvakrát přerušili.

Těmito lidmi se policisté také zabývali. „Ti kteří narušili představení, jsou podezření z přestupku a všech pětadvacet osob jsme oznámili správnímu orgánu,“ dodal Šváb.

Představitelé Slušných lidí podají proti usnesení opravný prostředek. „Je smutné, že jediný, kdo za tuto hanebnost bude trestán, jsou Slušní lidé, kteří hájili symboly naší země a hodnoty, které vyznává přes dvě miliardy lidí,“ sdělil jejich předseda Zdeněk Pernica.