Mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník potvrdil, že se případy skutečně staly. Poskytnout oficiální stanovisko však nemohl. „Věc si převzala inspekce ministerstva vnitra,“ vysvětlil.

Událost, při které policista využil služebního auta pro intimní schůzku s dívkou, se měla odehrát zhruba před třemi týdny. Mladá slečna se však později obrátila na policii, kde vše ohlásila.

„Případ stále řešíme, proto nemůžeme poskytnout bližší informace,“ uvedla mluví Inspekce ministerstva vnitra Martina Lídlová. Blíže rozebírat se nechtěla ani k variantě, jestli si dívka z nějakého důvodu vše nevymyslela. V takovém případě by nejspíš inspekce věc odložila, jakoby se nestala. Pokud by však policie muži prokázala vinu, hrozí mu za vynucenou soulož dva až osm let vězení. Pokud by ale dívka měla méně než osmnáct let, trestní sazba je vyšší. Policista by si mohl odsedět tři až deset let za mřížemi.

„Pokud mu vinu prokážou, okamžitě ho propustím,“ řekl šéf Okresního policejního ředitelství v Hodoníně Jaroslav Přikryl. Policistu však postavil mimo službu.

Ze služby odvolal i svého dalšího podřízeného v uniformě, jenž si zřejmě přivydělával prodejem zakázaného zboží přes internet. „Myslela jsem, že nás má policie chránit. Komu už v tomto státě můžeme věřit,“ telefonovala dnes do redakce žena, když si zprávu o hříšných policistech přečetla na webových stránkách hodonínského Deníku.

Nejedná se přitom o první případ, kdy se do rozporu se zákonem dostali samotní příslušníci policie. Loni v srpnu odsoudil Okresní soud v Hodoníně bývalého policejního velitele v Dubňanech za zneužití pravomoci veřejného činitele. Trestného činu se dopustil tím, že posílal své podřízené opravovat byt své přítelkyně.