V úterý dopoledne vyjížděli cizinečtí policisté do Sudoměřic na Hodonínsku, kde zajistili třináct migrantů ze Sýrie. Při propátrávání nejbližšího okolí našli dalších dvacet lidí. „Provedeným šetřením se podařilo zjistit, že spolu cestovali v jedné dodávce. Nejen pro muže, ale hlavně ženy a děti to muselo být náročné cestování. Získané poznatky k vozidlu nakonec ale vedly i k zadržení podezřelého,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Jedno z vozidel, v němž migranti přejížděli.
Policisté zadrželi na Břeclavsku více jak stovku migrantů. Převážně ze Sýrie

Další vozidlo s migranty zastavili policisté v noci z úterý na středu v Hodoníně. Uvnitř jelo pět mužů ze Sýrie. Řidič je nyní podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Další dva vozy se podařilo domašovským dálničním policistům zastavit až v kraji Vysočina, případy si převzali k dořešení kolegové z tohoto kraje,“ doplnil informace Šváb.

Poměrně přesné informace dostali policisté od jednoho z občanů, který upozornil na cizince ve Veverských Knínicích na Brněnsku. Na místě hlídky našly deset ilegálních migrantů včetně převaděče. „Celkem jsme v těchto třech případech a také na dalších místech během úterý zajistili čtyřiasedmdesát migrantů, z toho sedm žen a deset dětí, zároveň také tři převaděče. Mezi běženci převažují Syřané, pět lidí bylo z Indie a čtyři z Egypta,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.