Neznámý pachatel minulý čtvrtek přistoupil k pokladní žabovřeského obchodu přímo v momentu, když obsluhovala zákazníka. „Namířil na ni krátkou střelnou zbraň a pod pohrůžkou násilí po ní opakovaně požadoval vydání peněz. Žena se ale zachovala nekompromisně a odvětila mu, že prostě žádné nemá. Když muž ve výhružkách nepřestával a navíc stupňoval agresi, spustila přepadená alarm," popsal ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Vala.

Lupič z místa vzápětí bez úspěchu zmizel. Kriminalisté po něm pátrají. „Ozbrojený muž je velmi nebezpečný, proto by se jej lidé v žádném případě neměli snažit zadržet sami. Jestliže víte, o koho se jedná, volejte okamžitě na linku 158," vyzval Vala.

Několik desítek tisíc korun si z přepadení odnesl minulý pátek lupič, který si vyhlédl bankovní pobočku v centru Brna. „Pod pohrůžkou násilí požadoval vydání peněz. Reálnost hrozby dokonce podpořil vytažením pistole a natažením závěru zbraně. Jakmile získal požadovanou hotovost, z banky bleskově zmizel," uvedl mluvčí Vala.

I přes následnou pátrací akci kriminalisté lupiče nenašli. Vyzývají proto Brňany, kteří muže poznají na kamerovém záznamu, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Lidé se ho nemají snažit zadržet, protože je ozbrojený.