Už v poledne policisté potvrdili, že na místě došlo k násilnému trestnému činu. "Kriminalisté zjišťují, co se stalo. Můžeme potvrdit, že došlo ke střelbě," uvedla před jedenáctou hodinou policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Podle záchranářů na místě byli dva lidé. "Muž středního věku ani starší žena nejevili známky života, takže jsme jim už nemohli pomoci," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Na místo po desáté hodině dopoledne dorazila výjezdová skupina jihomoravských kriminalistů. Podle neoficiálních informací měl na místě muž středního věku zastřelit svou matku. 

Podle svědkyně, která bydlí pár domů od místa tragédie, přijela na místo dvě auta záchranky okolo půl deváté ráno. „Pes začal hrozně štěkat, tak jsem se podívala ven. Vše bylo zatarasené auty,“ řekla žena.

Ilustrační foto.
Veselou ulicí projedou jen jedním směrem. Chybí alternativa, stěžují si cyklisté

Podle ní v domě bydleli rodiče se svým synem a jeho rodinou. „Slyšela jsem, že syn zastřelil svou matku. Byl to čtyřicátník a matce bylo devětašedesát let. Vůbec jsem to nečekala. Matka často vodila do školy vnučku,“ popsala.

Rodinu podle sousedky postihla tragédie i v neděli, kdy zemřela sestřenice mrtvé ženy. 

Starosta Ostopovic Jan Symon nechtěl situaci příliš komentovat. „Je to tragédie, v myšlenkách jsme s pozůstalými," řekl starosta Jan Symon.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel.

Ilustrační foto.
Ve sportovním areálu u Vodovy ulice přibude tréninková hala za 125 milionů

Loni museli kriminalisté vyšetřovat na jihu Moravy šestnáct vražd. „K vraždám podle kriminalistů dochází častěji mezi lidmi, kteří se znají. „Nájemné vraždy, které známe z devadesátých let, či loupežné vraždy se nevyskytují. Často to jsou klasické domácí zabijačky, kdy vezme žena v kuchyni nůž a bodne manžela,“ informoval již dříve náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Libor Kachlík.

Podle policistů jsou nejčastější zbraní při vraždách nože. Ani použití pistole však není výjimečné. U Krajského soudu v Brně v současné době projednávají kvůli obvinění z pokusu o vraždu případ střelby u školy v brněnských Žabovřeskách. Trenér plavání se loni v březnu nepohodl s otcem dítěte a padlo několik výstřelů.