Marada u soudu tvrdil, že jeho přítelkyně je alkoholička a obvinění si vymyslela. „Pod schody jsem ten den našel kus střepu, tak jsem ho hodil směrem k popelnicím. Nečekal jsem, že je družka za jednou z nich. Asi tam močila," vysvětlil muž.

Po incidentu se prý přítelkyni omluvil a hned ji zavezl do nemocnice. S tím ale nesouhlasila žena. „Smál se mi a říkal, že simuluji. Střep po mě hodil, když za mnou v rozčilení vyběhl ven. Šla jsem střepy z oken, které rozbila bouře, sesbírat, aby se o ně nezranil pes. Hádali jsme se," vypověděla u soudu poškozená žena.

Přiznala, že v nemocnici lhala a řekla, že na střep upadla. „Bála jsem se ho. Nadával mi, mlátil mě, vyhazoval mi věci. Jednou mi motorovou pilou rozřezal skříň s knihami," dodala přítelkyně obžalovaného.

Incident není jediný, ze kterého se Marada zpovídá. Ženu měl i škrtit, tahat za nohu z postele nebo mlátit řetězem ke skútru. „Přinesl si ho domů a řekl, že mě s ním může i zabít. Jednou mi zase zkroutil ruku tak, že mi ji zlomil. Ani mi potom nijak nepomohl, když jsem měla sádru. Vlasy mi chodila umývat kamarádka," zmínila poškozená.

Dušan Marada u Krajského soudu v Brně.Zdroj: DENÍK/Attila Racek

Trvalé následky má žena z dubna loňského roku, kdy po ní Marada hodil telefon a trefil ji do oka. „Spala u televize, na prsou měla položený talíř s nedojedeným jídlem a všude byl nepořádek. Když jsem talíř uklidil, vzbudila se," uvedl u soudu Marada.

Dodal, že, když odcházel, ucítil, jak ho do zad praštil ovladač od televize. „Naštval jsem se a do tmy hodil její telefon. Trefil jsem jí do oka. Omlouval jsem se a nabízel jsem, že jí odvezu do nemocnice. Nechtěla," řekl muž.

Omluvu ale prý jeho družka nikdy neslyšela. „Smál se mi a křičel, že si vymýšlím. Měla jsem nateklé oko, tekla mi z něj krev. Pořád občas vidím rozmazaně a jedno oko mi nereaguje na světlo," řekla u soudu žena.

Svědci jejich vztahu se u soudu shodli na tom, že Dušan je agresivní člověk, a i na tom, že jeho přítelkyně pila. „Chodila často do barů a tvrdila, že jí podlitiny a modřiny udělal Dušan. Nevěřila jsem jí to, myslím si, že spíš spadla. Dušan je nervák, ale neublížil by jí," vypověděla barmanka z baru, který obžalovaný s přítelkyní navštěvovali.

S Maradou se žena stýká už alespoň třináct let a mají spolu dvě děti. „Problémy začaly po tom, co se narodila druhá dcera. Nadával i dětem. Občas zastavil u dětského domova a řekl jim, že je tam nechá," popsala chování obžalovaného žena.

Dodala, že je psychicky nemocný a měl by se léčit. To samé si myslí Marada o ní. „Je to alkoholička. Nikdy se nedokázala o nic postarat, všechno bylo špinavé, jenom vysedávala v hospodách a rozprodávala věci z domu," konstatoval Marada.

Jediný čin, ke kterému se přiznal, bylo, že loni zmlátil svého otce. „Rozprodal naší firmu a můj bratr se kvůli němu zastřelil. Mně navíc vyhrožoval, že mě zastřelí. Když jsem ho viděl, dostal jsem tik," přiznal obžalovaný.

Otce, který před ním začal utíkat, srazil na zem a podle obžaloby do něj několikrát silně kopal. „Kopl jsem do něj jen jednou a je mi to líto. Neměl jsem to udělat," vyjádřil se Marada.

Obžalovanému hrozí i osm let ve vězení. Soud pokračuje ve čtvrtek.