Zháněl podle obžaloby loni v květnu pobodal v centru Brna muže, který si od něj kupoval pervitin. Zákazník za drogu odmítl zaplatit a podle výpovědi obviněného ho chtěl napadnout. 

Svědek, který Zháněla s pobodaným mužem seznámil, se k soudu dostavil v doprovodu policistů. Soudce svědka před podobným chováním varoval. „Máte velké štěstí, že vás dnes k soudu přivedla policie. Pokud byste nepřišel, byl byste trestně stíhaný za pohrdání soudem. Pokud byste musel někdy v budoucnu zase k soudu, doporučuji vám spolupracovat. Opak by se vám mohl šeredně nevyplatit," varoval Vejplacha soudce Petr Jirsa.

Ve středu vypovídala i Zhánělova přítelkyně. Střet mužů viděla, ale bála se a utekla ještě před příjezdem policistů. „Stáli ke mně bokem, hádali se a máchali rukama. Pak ten kluk vyběhl na dvůr, přeskočil plot a volal o pomoc. Nevšimla jsem si, že by byl zraněný," vypověděla Nikola Musilová. Protože dostala strach, běžela se schovat do domu a dál se o svého přítele nestarala.

Muž, kterého útočník napadl, se k soudu opět nedostavil. Hrozí mu stíhání za pohrdání soudem. Soudce jednání odročil na pátek, kdy se ho policisté pokusí k soudu přivést.