Obchodnímu řetězci zloděj způsobil škodu přes třicet tisíc korun. Policisté po něm zatím pátrají marně. „Je podezřelý z trestného činu krádeže. V době nouzového stavu mu v případě dopadení hrozí až osm let ve vězení,“ sdělil Vala.

Muž chtěl nakoupit bez roušky. Po odmítnutí prodavačkou si vybil zlost na terminálu.
Roušku, nebo nic, varovala prodavačka nezahaleného muže. Vzteky rozbil terminál

Pachatel je hubené postavy, ve věku kolem třiceti až čtyřiceti let. „Oblečený byl do bílého svetru a tmavých kalhot. Na hlavě měl nasazenou červenou kšiltovku a na nohou měl červené boty,“ popsal Vala.

Brno 14.4.2020 - fontána před Janáčkovým divadlem
Podívejte se: Brněnské fontány ožívají, před Janáčkovým divadlem už tryská voda

Kriminalisté hledají také dalšího muže, klíčového svědka, který se v inkriminovanou dobu nacházel v bezprostřední blízkosti hledaného muže. „Svou případnou výpovědí může významně přispět k objasnění krádeže,“ uvedl Vala. 

Svědek je střední postavy ve věku čtyřiceti až padesáti let. „Měl oblečenou světlou bundu a modré kalhoty. Na hlavě měl nasazenou bílou kšiltovku a na nohou hnědé boty,“ doplnil Vala. Policie o případu, který se stal v březnu, informovala až nyní.

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili minulý měsíc 2 muže z trestného činu vraždy, ke které mělo dojít v lednu 2015.
VIDEO: Muže zabili a zakopali v lese v okolí Kyjova. Dvojice jde k soudu

Lidé se mohou s informacemi obrátit na linku 158.