Krajský soud rozsudek zrušil pro nedostatečnou důslednost při výslechu oběti loupeže a svědků. „Městský soud nedodržel zákonný postup a nezohlednil například rozdíly v jejich jednotlivých výpovědích,“ odůvodnila usnesení odvolacího soudu předsedkyně senátu Monika Staniczková.

Údajné loupeži měla předcházet vyhrocená situace, při které měla dvojice mužů donutit svou oběť zaparkovat na parkovišti poblíž obchodního domu poté, co ho na silnici v automobilu vybržďovali. „Následně si obžalovaný Radek Lipecký měl přisednout do auta oběti, nařknout ho, že je ohrožoval nebezpečnou jízdou a fyzicky ho napadnout,“ popsala Staniczková.

Druhý obžalovaný Radoslav Hriž mezitím hlídal venku. Lipecký měl podle obžaloby po muži žádat finanční odškodnění za jeho nebezpečnou jízdu, přičemž ho údajně také fyzicky napadl.

Dvojice obžalovaných se u soudu bránila tím, že se řidičem cítili ohroženi a chtěli si to s ním na parkovišti pouze vyříkat. „Jel v autě těsně za námi a blikal na nás. Reagoval jsem přehnaně, ale chtěl jsem vědět, o co mu jde,“ vysvětloval Radek Lipecký, který u soudu připustil, že během incidentu do poškozeného strčil.

MAREK HADRBOLEC