„Každá situace má řešení a jeho odkládání nepomůže ani jemu, ani rodině, která je pod velkým tlakem sdělovacích prostředků a veřejnosti. Čím dřív se situace začne řešit, tím lépe pro všechny," sdělili rodiče mladíka na útěku.

Výstřel v Žebětíně padl v pondělí kolem jedné hodiny odpoledne u silnice mezi Žebětínem a Ostrovačicemi. Řidič utrpěl zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice. Podrobnosti k útoku ani rozsahu zranění policisté ani zdravotníci vzhledem k rozpracovanosti kauzy nezveřejnili.

Po střelbě v Žebětíně podle policie v Kavčí ulici v sousední Bystrci přepadl prodejnu s potravinami – večerku. Údajně si odnesl menší hotovost a cigarety. Nikdo nebyl zraněn.

Po mladíkovi pátrají i policisté v terénu. Prohledali Žebětín, v němž mladík bydlí, pročesali Bystrc a v uplynulých hodinách i les u nedalekých Kohoutovic.

Minařík je 175 až 185 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, na sobě měl mikinu s kapucí a obličej schovával pod černobílým šátkem. Na zádech měl batoh a ohrožoval napadané krátkou střelnou zbraní, patrně revolverem.