Soudce Aleš Novotný se před pokračováním výpovědi dotazoval, jak dlouho bude obžalovaný vypovídat. „Důrazně vám doporučuji mluvit k věci a neskákat mi do řeči, pane obžalovaný," varoval ho.

Ostatní členy rodiny poslal soudce domů s tím, že dnes by nestihl senát projednat nic dalšího, pokud řeč Waschty bude trvat tak dlouho. Matka a dvě děti mají přijít až za týden. U soudu každý vypovídá zvlášť, protože s rodinou podle psychologů otec manipuloval.

Otec už dřív výpovědi svědků a spoluobžalovaných vyvrátil. K přepadení ho prý donutil syn. „Já nejsem agresivní, všechny jsem mlátil jen ve výpovědi syna. Moje agresivita ve vězení i při loupeži rovná se nula. Slyším na sebe velmi závažné křivé výpovědi a nesmysly," hájil se otec.

Ve výpovědi otec loupež rozkrýval po vteřinách. „Kdyby Radek jel na parkoviště a tam se otočil, trvalo by mu to maximálně deset vteřin. Za dalších šestatřicet vteřin by při průměrné rychlosti devadesát kilometrů v hodině ujel vzdálenost ke skrýši," počítal před soudem.

Přestože soudce jeho i jeho advokáta několikrát upozorňoval, že by se měli v síni chovat slušně a nepřekřikovat, měl Waschta jiný názor, „Jsem osmnáctý měsíc ve vězení a z mého chování je znát patřičná pokora," podotýkal rozčileně.

Jednání bude pokračovat v pondělí osmnáctého června.