Na krajském soudu v Brně ve čtvrtek pokračovalo jednání v případu, o kterém deník Rovnost informoval už na začátku května tohoto roku. Před soudní senát předstoupily dvě soudní znalkyně z oblasti psychologie a psychiatrie.

Obě v minulosti vyšetřily členy obžalované rodiny. U obou dětí se shodly na tom, že v minulosti trpěly depresemi a jejich protiprávní jednání připisovaly strachu z dominantního otce. „V době činu byl závislý na rodině a nebyl schopný situaci správně vyhodnotit a vzepřít se otci,“ řekla o Radku Washtovi mladším psycholožka Marta Skulová.

Při odborném posuzování obžalovaného otce jej psycholožka charakterizovala jako sebestředného člověka. „Má dominantní osobnost, nepřipouští si vlastní chyby a dokáže manipulovat s okolím,“ sdělila soudu Skulová.

Obviněný Radek Waschta starší s posudky u soudního jednání rázně nesouhlasil. „Moje rodina je úplně jiná, než říkáte. Záměrně jste při mém posuzování přeformulovala moje výroky,“ osočil soudní znalkyni Waschta. Zároveň dodal, že zvažuje podání trestního oznámení na psycholožku Skulovou za křivý znalecký posudek.

Soud pokračuje i v pátek dalším vyslýcháním svědků. Všem čtyřem obžalovaným hrozí až dvanáct let vězení.  

KAMILA LORENZOVÁ