Obžalovaný muž byl uznán vinný z obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte. Nezletilé dívce Tonka domlouval schůzky s klienty a na místa jí doprovázel. „Dvakrát až třikrát týdně poškozenou přinutil k prostituci, ceny byly v rozmezí od 600 korun do 2000 korun. Dívce také založil na internetové erotické seznamce dva profily," uvedl státní zástupce Ivan Hrazdira. Na jednom z nich vystupovala jako Micinka z Brna, v inzerátu byla také nabídka sexuálních služeb, které pak poškozená poskytovala ve vozidle klienta.

Pokud oběť odmítala Tonkovi vyhovět, obžalovaný neváhal použít ani fyzické násilí. „Ronaldo Tonka na ni vulgárně křičel a v několika případech ji i fyzicky napadl, a to fackami nebo kopanci. Nezletilou takto přiměl k promiskuitnímu životu," dodal Hrazdira.

Samotný Tonka se k věci příliš nevyjádřil. Aktuálně je nezaměstnaný. Z předešlé práce, ve které čistil ulice, odešel. „Měl jsem obavy ze soudu, proto jsem přestal pracovat. Zas bych se tam ale chtěl vrátit," řekl obžalovaný.

Obecní byt v Merhautově ulici v Brně neoprávněně obsadili narkomané. Způsobili škoda zhruba sto tisíc korun.
Muž před smrtí pozval narkomany do bytu v Brně. Podívejte, co po nich zůstalo

Krajský soud nakonec dohodu o vinně a trestu přijal v plném rozsahu. Muž ze soudu odešel s pětiletou podmínku, v případě jakékoliv trestné činnosti nebo porušení závažných přestupků v této době si Ronald Tonka odsedí ve věznici tři roky.

„To, čeho jste se dopustil je společensky opravdu závažná skutečnost. Soud se rozhodl dohodu schválit, ale s ohledem na závažnost tohoto jednání je to na hranici možného," řekl k rozsudku soudce Dušan Beránek. Poškozená pak podle jeho slov nastoupila na životní cestu své matky, tedy na prostituci.

„Jako mladý člověk při síle byste se měl živit slušně a poctivě. Ne tím, že neděláte nic ba ještě dítě přimějete k provozování prostituce a tyjete z toho. Život máte teď ve svých rukou, jakým způsobem budete nadále žít, jakým směrem se uberete a kam vás tato cesta přivede. Vyvarujte se tedy jakéhokoliv dalšího negativního chování," poradil v závěru Tonkovi soudce.

BARBORA VOZKOVÁ