Pachatel nejprve projel okolo zřejmě vytipovaného domu v Maršově na pomezí Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina, aby zanedlouho zaparkoval u auta značky Volkswagen zaparkovaného před objektem. „Pravděpodobně muž, s čepicí a maskovaným obličejem, ho začal obratem ničit. Vandal během chvíle rozbil na autě oba reflektory, všechna okna a přední kapotu," popsal v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

S řáděním vandal skončil až v momentě, kdy majitel vozu vyběhl před dům a na muže zařval. „Ten okamžitě nasedl do auta a ujel. I tak pachatel, který se chtěl možná majiteli pomstít, způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun," doplnil Malášek.

Ke kurióznímu případu vyjížděli policisté o víkendu na silnici poblíž Podolí na Brněnsku. Uprostřed silnice tam našli zaparkovaný vůz značky BMW. Za volantem nabouraného vozu spal čtyřiatřicetiletý řidič, který později nadýchal téměř tři promile. Vystřízlivěl na záchytce.

„Za uplynulý víkend policisté zjistili na Brněnsku dalších šest řidičů pod vlivem alkoholu a tři, kteří se před jízdou oddali účinkům drogy," shrnul Malášek.