Příležitost dělá zloděje. O pravdivosti tohoto rčení se před dvěma měsíci přesvědčil devětatřicetiletý muž v Brně. "Ten byl při výběru hotovosti z bankomatu tak zamyšlený, že peníze zapomněl ve výdejním okénku přístroje," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Opodál stojící zloděj se však rychle chopil příležitosti. Pohotově si ověřil, jestli je čistý vzduch, a bankovky uvízlé ve zdířce rychle sebral. "Způsobil tak škodu za třináct tisíc korun. V krajním případě tak nepoctivému nálezci hrozí jednoroční pobyt za mřížemi, protože je podezřelý z trestného činu zatajení nálezu," upřesnil Vala.

Počínání zloděje však zaznamenaly bezpečnostní kamery. "Hledáme tak štíhlého muže ve věku asi šedesáti let, který je vysoký kolem 175 centimetrů. Měl delší prošedivělé vlasy svázané do culíku. Na sobě měl oblečenou hnědou mikinu s kapucí, zelenou zimní bundu s vlajkou USA a modrých riflí," popsal tehdy nepoctivce policista.

Od zveřejnění výzvy poté policisté přijali několik kladných poznatků, na jejich základě pak ztotožnili hledaného muže. "Za přínosnou spolupráci všem děkujeme," upřesnil v pondělí 11. května Vala.