Čtyřiadvacetiletá sestra Lucie Šťastné čelí obvinění z útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Jako obranu proti útočníkům, kteří napadli jejího dědečka použila slzný plyn. Ten ale nastříkala do očí jednomu z policistů, který na místě zasahoval. Museli ho ošetřit záchranáři. „Nechtěla ho zasáhnout, mířila jen na útočníky,“ obhajovala dceru Marie Šťastná.

Sestra dívky, jejíž únos měl být příčinou rvačky šedesáti olašských Romů, byla do středečního večera v cele předběžného zadržení. „Její matka se zodpovídá z neuposlechnutí výzvy veřejného činitele. Tomáše Šťastného, dědečka čtrnáctileté Lucie, zadrželi policisté kvůli upravenému samopalu a pistoli. Ty měl při rvačce u sebe,“ informoval mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Kdo za hromadnou bitkou stojí a jestli vůbec k únosu došlo, řeší nadále brněnská policie. Příbuzní, kteří se na ulici poprali s údajnými únosci tvrdili, že Lucii Šťastnou odvezl klan Kotlárů na Slovensko. „Vzali mi vnučku a chtěli ji odvézt na Slovensko do Trenčína,“ křičela v úterý na rohu ulic Cejl a Körnerova jedna z žen.

Kriminalisté se tedy rozhodli pátrat po dívce i za hranicemi. „V současné době spolupracujeme také se zahraničními policisty a zjišťujeme okolnosti celého případu,“ potvrdil Šváb.

ANDREA ŽÁČKOVÁ