Proti rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci se už odsouzený nemůže odvolat, rozsudek je tedy pravomocný a muž z vazby nastoupí do věznice se zvýšenou ostrahou. „Závažnost činu se vymyká podobným případům, obžalovaný použil velmi trýznivý způsob a ženu mučil jako po psychické, tak po fyzické stránce. Byla zcela odkázaná na jeho vůli,“ odůvodnil rozhodnutí olomouckého soudu jeho mluvčí Vladimír Lichnovský.

K vraždě se Radziszewski po čtyřech dnech přiznal. Těhotná žena se udusila poté, co jí přivázal na posteli a ucpal jí ústa potravinářskou fólií. „Svázal jsem jí ruce a nohy, když jsem odcházel z domu spravit zrcátko na autě. Bál jsem se, aby nechodila za jinými chlapy. Dělávali jsme to tak, byla to naše hra. Nebránila se," vypověděl dříve u soudu obžalovaný, který byl už dvakrát předtím odsouzený za ublížení na zdraví a napadení.

Právě smotek folie ale spoutaná žena vdechla, když Radziszewski na zhruba deset minut odešel z místnosti, a udusila se. „Když jsem se vrátil, neodpovídala. Baterkou jsem vyzkoušel jestli ji reagují zorničky. Když jsem zjistil, že ne, hned jsem ji rozvázal a dal jsem jí dýchání z úst do úst. Na masáž srdce jsem v tu chvíli nemyslel," řekl obžalovaný.

S tím ale nesouhlasila psycholožka Beáta Nour Mohammadi, která muže vyšetřovala. „Řekl, že jí masáž srdce dát mohl, ale neudělal to, protože se na ni zlobil," uvedla Mohammadi.

Vyšší trest Radziszewski dostal i kvůli tomu, že se podle závěrů psychologů nejspíš nedokáže znovu začlenit do společnosti. „Podobně akorát bez fatálních následků se choval i ke svým předchozím partnerkám,“ konstatoval Lichnovský.

Olomoucký soud také rozhodl, že obžalovaný nemusí zaplatit 150 tisíc korun matce mrtvé ženy. „Její nárok nebyl dostatečně prokázán vzhledem k jejich minulým vztahům. Obžalovaný jí ale musí uhradit více než dvaadvacet tisíc korun za pohřeb,“ doplnil mluvčí soudu.