„Jejich příjezdu předcházel telefonát svědka. Stěžoval si na hlučného člověka, který prý na ulici neustále nesmyslně pokřikoval. Na sídlišti nejprve nikoho podezřelého nenašli. Parta dětí však ukázala k nedalekému lesu, odkud před chvílí slyšely něčí volání. Jakmile strážníci vstoupili mezi porost, vyběhl ze křoví úplně nahý mladý muž a spěchal hlouběji do lesa,“ popisoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Po dostižení mladík přiznal, že si připadal trapně. „S kamarády se prý vsadil, že proběhne svlečený od domů k lesu a zpět, přátelé se ale vytratili a najít nemohl ani svoje svršky. Ušpiněnému muži nabídli strážníci na opláchnutí vodu z kanystru a u jednoho z jeho známých na sídlišti mu domluvili půjčení oblečení,“ doplnil mluvčí.

V sobotu na Břeclavsku zasahovali hasiči také u požáru střechy rodinného domu v Podivíně.
Při požáru v Břeclavi zahynul člověk. Hořela i střecha v Podivíně

Nahý mladík neměl ani klíče od domu, a tak se strážníci po sérii telefonátů spojili s jeho matkou. Nadýchal 1,7 promile, ale převoz na záchytnou stanici nebyl nutný. „Z jeho reakcí usoudili, že se již dostatečně vytrestal sám. Matka ho tedy potom odvedla domů,“ dodal Ghanem.