Vrba svou výpověď několikrát pozměnil a hrubé napadení kovovou tyčí odmítá. Podle něj se pohádali a porvali, ale vážná zranění přítelkyni nezpůsobil. Zdůraznil také, že v prostoru garáže nebyl dostatek prostoru na takové pohyby. Zmínil také, že žena napadla jeho. Konflikt mezi nimi prý vyvolalo, že hodil do kanálu její drogy, jinak by se hádka nestala. „Když z dílny odcházela, nebyla od krve, nevím, kam pak šla a kde k tomu přišla,“ popsal obžalovaný, co se mělo po roztřžce dít.

Chvíli po incidentu se s poškozenou setkala žena z ubytovny, kam napadená přišla pro pomoc. „Byla od celá krve, která jí tekla všude po obličeji, nemohla hýbat rukou. Vypadala strašně. Dala jsem jí první pomoc a zavolala záchranku a policii. Pořád opakovala něco o pejskovi, měla strach, že mu ten muž ublíží. Někdo z policistů mi pak říkal, že kdybych viděla tu tyč, tak nevěřím, že je toho nějaký člověk schopný,“ popsala svědkyně.

Podle lékařské zprávy měla poškozená po incidentu vícečetné tržně zhmožděné krvácející rány, které muselo způsobit minimálně sedm silných ran do hlavy tupým předmětem. Kromě toho měla žena zlomenou čelist a nos a další drobnější poranění. „Vzhledem k počtu a podobě ran jí to musel někdo udělat, nemohla si to způsobit sama například pádem,“ popsal lékařský znalec Jan Krejsa. Přiklonil se tedy spíše k verzi poškozené.

Psychiatrický i psychologický soudní znalci, kteří oba dělali posudek obžalovaného, se shodli, že Vrba netrpí žádnou patologickou psychickou poruchou. Muž nebyl v minulosti trestaný ani neměl problémy s násilnou činností. Ve vztahu s poškozenou sice měli problémy a opakovaně se rozcházeli, ale i poškozená potvrdila, že ji nikdy předtím nenapadl.

Jednání pokračuje v pátek.

SÁRA JESCHKEOVÁ