K dopadení zlodějů napomohla série náhod. Muži na sebe nejprve upozornili porušením zákazu vjezdu na pražské Václavské náměstí, kde je zastavili strážníci. „Řidič byl ochotný zaplatit pokutu, ale omluvil se, že nemá hotovost a odešel k bankomatu i se dvěma spolujezdci. Když se po půl hodině nevrátili, strážníci auto zajistili botičkou. Řidič navíc nechal strážníkům své doklady," popsal případ mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Muži se pro auto vrátili později a požádali o odstranění botičky. „Posádka znervózněla, auto z bratislavské půjčovny jim totiž nešlo nastartovat. Strážníci kvůli podezření zavolali do dané půjčovny, kde zjistili, že auto jinému zákazníkovi někdo ukradl," doplnil Čihák.

Městští policisté proto podezřelé zajistili a při bezpečnostní prohlídce u dvou z nich našli baterky s paralyzéry, šroubováky, rukavice, kleště a masku postavy z Hvězdných válek. „Jeden z mužů navíc začal být agresivní a hrozil, že si ublíží. Poté se pokusil udeřit hlavou do dveří služebního auta," dodal Čihák.

O víkendu si dvojici podezřelých z vloupání do dodávky zaparkované v Brně před obchodním centrem ve Skandinávské ulici převzali brněnští kriminalisté. Oba muži ve věku šestadvacet a dvaačtyřicet let jsou původem ze sousedního státu, policie to blíže neupřesnila. „Muži rozbili okénko a z auta vzali sportovní tašku s oblečením, dále peněženku s doklady a mobilní telefon. Nyní jim hrozí až dvouleté vězení," doplnila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Vykradené nákladní auto v brněnské Skandinávské ulici.Zdroj: Policie ČR

Vykradené nákladní auto v brněnské Skandinávské ulici.Zdroj: Policie ČR

Vykradené nákladní auto v brněnské Skandinávské ulici. Foto: Policie ČR