V době činu sundal muž oběti z nohy ponožku a pokračoval v ukájení. Kvůli strachu o zdraví hýbala žena podle požadavku prsty na nohou až do Bikárova vyvrcholení. „Pod falešnou záminkou poskytnutí tisíce korun za přenesení tašek a s výhrůžkou, že má nůž a použije jej, požadoval obžalovaný po oběti sexuální uspokojení chodidlem. Poškozená k tomu ve strachu svolila, následně vše ohlásila policistům,“ popsala znásilnění státní zástupkyně Kateřina Nováková.

Rozrušená žena se podle soudkyně Haliny Černé během aktu několikrát rozplakala a ptala se, kdy nastane konec. Odsouzený se ve čtvrtek u soudu naopak hájil tím, že se jednalo o předem domluvený pohlavní styk za finanční odměnu. „Mám osoby, které mohu pozvat k soudu a které mi dosvědčí, že poškozená neříkala pravdu. Mluvil jsem se třemi lidmi a souhlasili, že budou svědčit v můj prospěch, protože s poškozenou daný den mluvili a dosvědčí, že jsem nevinný,“ argumentoval Bikár před soudním senátem.

Ilustrační foto.
VIDEO: Zmatený řidič vjel v centru Brna do zákazu, nevěděl jméno v řidičáku

Obhájce odsouzeného Štěpán Vítek poukázal na nesprávně provedené dokazování. Proto chtěl původní rozsudek městského soudu zrušit a případ vrátit zpět k projednání. „V řízení nebyl proveden žádný důkaz, který by ukázal, že by se obžalovaný něčeho dopustil. Rozsudek byl provázen pouze výpověďmi poškozené a není podporován žádným dalším důkazem. K tomu nemůže sloužit ani znalecký posudek, jelikož znalkyně nedokázala odpovědět na některé otázky týkající se tvorby posudku,“ namítal Vítek.

Za pravdu však Krajský soud v Brně obžalovanému Bikárovi ani jeho obhájci nedal. Téměř dvě desítky záznamů v trestním rejstříku se pro muže ukázaly jako přitěžující okolnost, oproti původnímu rozsudku ale soudní senát násilníkův trest o dva měsíce snížil. Namísto třech a půl let tak ve vězení za znásilnění a krádeže stráví tři roky a čtyři měsíce, musí rovněž zaplatit škodu přesahující čtyři tisíce korun. Rozsudek je pravomocný.