Zjistil to například i Marek Matyšák, který k narozeninám dostal přes portál zakoupený let letadlem. „Kvůli počasí se let několikrát odkládal. Přes telefon jsem se s firmou domluvil, že to není problém. Letos v létě jsem se chtěl domluvit na konečném termínu, ale telefony uvedené na webu už nefungovaly. Na bratislavské adrese jsem našel jen dveře zakryté novinami a kartonem," popsal v úterý Brněnskému deníku Rovnost svou zkušenost Matyšák.

Trestní oznámení na policii ale podat nechce. „Čas, který bych tím ztratil, mi za ty peníze nestojí. Dokonce ani přesně nevím, kolik let stál," dodal Matyšák.

Hermanovým podnikáním se už ale zabývá česká policie Minulý týden stanul muž před Městským soudem v Brně. Je obžalovaný z víc než čtyřiceti skutků s půlmilionovou škodou.

Hrozí mu až osmileté vězení. „Muž přijal peníze za různé zážitkové poukazy, ale když si chtěli klienti objednat konkrétní termín, přestal se ozývat. Obral ale i několik obchodních partnerů, kterým nezaplatil faktury," uvedla státní zástupkyně Jana Znojilová.

Rozsudek ještě nepadl. Další líčení je plánované na konec srpna. Muž na ně čeká ve vazbě. „V trestné činnosti totiž pokračoval i po zahájení stíhání," vysvětlil mluvčí městského státního zastupitelství Jan Petrásek.

Dodal, že obžaloba se může ještě rozšířit. „Souběžně je stíhaný pro podobné skutky," uvedl mluvčí.

Potvrdil to i zdroj Brněnského deníku Rovnost obeznámený s vyšetřováním. „Obžalobu podá policie už příští týden. Týká se jiných slevových portálů, než je UžijSiTO, ve kterých Herman také figuruje," řekl zdroj.

Podle slovenského týdeníku Život se Herman ještě před několika lety jmenoval Lubomír Lusk. Potvrdil to i muž, který s ním dříve spolupracoval. Své jméno se bál zveřejnit. Brněnský deník Rovnost jej ale zná. „Přejmenoval se kvůli své trestní minulosti, aby mohl dál podnikat," sdělil.

ČTĚTE TAKÉ: Jednatel slevového portálu je před soudem. Podvedl klienty