„Cizinci za volantem se příjezd v protisměru vůbec nepovedl, ukončil ho totiž nárazem do ocelového sloupku podepírajícího střechu čerpačky. Když si prohlédl rozsah škod znovu nastoupil do auta a začal couvat. Podařilo se mu však najet jen na obrubník, kde už jej dostihla zaměstnankyně čerpací stanice a vzala mu klíče od auta,“ uvedl k případu mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka.

Přivolaným policistům cizinec přiznal, že před jízdou popíjel slivovici a borovičku. Při odborném měření potom nadýchal hodnotu 3,2 promile. Pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky tak skončil v policejní cele.

Zdroj: Youtube

Během víkendu odhalili jihomoravští policisté více než tři desítky podnapilých řidičů. Desítka z nich způsobila dopravní nehodu. Během asi hodinové akce v Ochozu u Brna odhalil v pondělí ráno další tři šoféry pod vlivem alkoholu. „Při večerním popíjení je nutné pamatovat i na ráno a dostatečný čas k vystřízlivění před jízdou. To platí zvláště v této době na jihu Moravy, kdy se na řadě míst konají nejrůznější hodové slavnosti, košty vína a zábavy,“ upozornil Chaloupka.