Krajský soud potvrdil dřívější verdikt Okresního soudu pro Brno-venkov. Proti rozsudku se tehdy Štýbl odvolal. „Jediné, co měníme, je výše odškodnění pro matku a babičku mrtvé ženy. Částka je mnohem vyšší než je obvyklé,“ vysvětlil předseda odvolacího senátu Aleš Flídr.

Štýbl již dříve u soudu uznal chybu a omluvil se. „Raději bych tam ležel já místo mrtvých dětí,“ řekl.

Tragická nehoda u Tvarožné.
Dodávkou smetl auto s rodinou, tři lidé zemřeli. U soudu dostal řidič čtyři roky

Přístup Štýbla vyzdvihl i soudce. „Oceňuji, že odsouzený chodil k soudům a cítí vinu. Většina obžalovaných se v podobných případech soudním líčení vyhýbá. Je to slušný člověk, který nebyl doposud trestán a ani nespáchal žádný přestupek,“ uvedl Flídr.

Nehoda a soudní jednání
- Loni v červenci nedal Petr Štýbl v dodávce blízko Tvarožné přednost v jízdě. Srazil se s osobním autem. Zemřela žena a její dvě děti. Otec rodiny byl vážně zraněn.
– Okresní soud pro Brno – venkov potrestal muže čtyřmi lety vězení. Navíc mu uložil zaplatit pozůstalým odškodné téměř čtyři miliony korun. Proti trestu se Štýbl odvolal.
- Krajský soud v Brně čtyřleté vězení potvrdil a zvýšil odškodné, které musí odsouzený muž zaplatit. Částka teď převyšuje pět milionů korun.

Loni v červenci nedal Štýbl poblíž Tvarožné na Brněnsku jako řidič dodávky přednost v jízdě. Smetl auto se čtyřčlennou rodinou. Nehodu na místě nepřežila devětadvacetiletá matka s tříletou dcerou. Šestiletý chlapec zemřel později v nemocnici. Nehodu přežil pouze otec rodiny. Utrpěl však vážná zranění.

Nehoda stále ovlivňuje život pozůstalých. „V rodině je ticho, ani děti nekřičí. Když od nás odjíždí švagr, nikdo nemává z auta, protože je tam stále smutno,“ sdělil bratr usmrcené ženy.

Odsouzenému hrozilo od jednoho do šesti let vězení. „Okolnosti neumožňují, aby byl trest nižší nebo podmíněný,“ přiblížil Flídr .

Sám soudce řekl obžalovanému, že trest může být zkrácen. „Již ve třetině trestu můžete žádat o podmínečné propuštění. Viny se však ve vězení nezbavíte. Se zkušenosti vím, že slušné lidi to trápí ještě roky,“ řekl odsouzenému Flídr.

Ilustrační fotografie
Poslali mě rodiče, nebo nabízí sladkosti. Neznámý muž láká školáky do svého auta

Štýbl se k potvrzujícímu rozsudku krajského soudu odmítl vyjádřit. Může ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

ONDŘEJ KALOUD