Údálost získala velký ohlas na sociálních sítích, kde lidé upozorňovali také na nečinnost přivolané policie. Sousedé opakovaně volali městskou policii i hasiče. Marně. Nakonec přijeli na místo až státní policisté. „Na hlídku jsme čekali asi hodinu a půl. Kočka byla ještě slyšet, ale už bylo opravdu strašné, jak naříkala,“ uvedla Matulová.

Na facebooku příspěvek okomentovalo do pondělního odpoledne přes sto lidí. „Takovouhle smrt bych nepřála ani svému největšímu nepříteli. Ženská, která kočku nechala na balkoně, by zasloužila hodně vysoký trest,“ reagovala například Zuzana Vladyková.

Podle policejního mluvčího Pavla Švába jeho kolegové na místě zasahovali dvakrát. Poprvé v noci na neděli, podruhé v neděli odpoledne. „Přes správce domu jsme získali kontakt na majitelku, která byt pronajímá. Telefon na nájemnici, který jsme od ní získali, byl ale nedostupný. Proto jsme se rozhodli pro vstup do obydlí,“ přiblížil.

Ilustrační foto.
Devět mrtvých, 116 těžce zraněných. Nejnebezpečnější silnice v republice? V Brně

Ještě než do bytu policisté vešli, majitelka se vrátila. „Kočku našli společně mrtvou. Po prvotním šoku majitelka uvedla, že kočka zřejmě nepozorovaně proklouzla na balkon v sobotu dopoledne před jejím odjezdem,“ uvedl Šváb.

Podle vyšetřování se jedná o nešťastnou náhodu, před odjezdem majitelka nachystala pro zvíře dost žrádla a pití. Matulová přesto chystá na majitelku kočky trestní oznámení.

MICHAL HRABAL