Podle Vagaie nešlo o správné rozhodnutí. „S rozsudkem spokojený nejsem, jelikož soud pojal hodnocení věrohodnosti poškozených úplně jinak než znalecké posudky. S takovým postupem jsem se zatím nikdy nesetkal,“ uvedl po soudu státní zástupce. Obhájkyně obžalované si nechala lhůtu na rozmyšlenou.

V roce 2011 a 2012 si muž podle obžaloby jednu z dívek, se kterou měl chodit, několikrát zavolal na různé hotelové pokoje, kde ji donutil k pohlavnímu styku. Po rozchodu ji měl obžalovaný začít pronásledovat. Téměř stejným způsobem měl Lebeděv zneužívat i další tehdy patnáctiletou dívku.

Mladé ženy podle soudce Michaela Vrtka jednaly ve svůj prospěch. „Obžalovaný, jak konstatovala znalkyně, je narcistní sebestřednou osobou, manipulátorem a je sexuálně nabuzený na mladší dívky. Poškozené jsou sice mladé ale rozumově vyspělé a schopné si spočítat, jakého jednání se chtějí dopouštět a jakého jednání se dopouští obžalovaný vůči nim. Obě poškozené má soud za vypočítavé a jednající maximálně ve svůj prospěch. Není se čemu divit, že při kolizi takovýchto dvou druhů lidí dojde-li k intimnímu vztahu, který se rozpadne, takovýto muž se rozhodne je dále kontaktovat, přesvědčovat, vyhrožovat a dokonce se i mstít,“ vysvětlil soudce své rozhodnutí.

Podle Vrtka bylo navíc zvláštní, že dívka za mužem docházela do hotelu opakovaně přesto, že ji předtím měl znásilnit. „Seznámila se s ním, on ji potom měl znásilnit, pak si další měsíc psali a volali, pak ji znovu znásilnil a to samé se opakovalo ještě dvakrát. Nechápu, proč by po první zkušenosti znovu do hotelu přišla,“ konstatoval soudce.

Soud podle něj poškozené nepřesvědčily o vině obžalovaného také kvůli nepřesnostech ve výpovědích. „Jedna z dívek uvedla, že od té doby, co ji obžalovaný znásilnil, netancuje, straní se lidí a bojí se. Podle komunikace na sociálních sítích si ale domlouvala rande i se třemi muži, jezdila na soutěže, plesy, do zahraničí,“ vyjmenoval.