Druhé přelíčení zahájil výslech posledního svědka a přečtení dopisu, který poškozenému zaslal obžalovaný Patrik I. „Lituji svého morálního selhání. Mrzí mě, že jsem nenašel dostatek odvahy, abych tomu zabránil. Ze zbabělosti a strachu jsem se nedokázal zachovat správně. Omlouvám se,“ stálo v dopise mladému Vietnamci.

Obžalovaní se pak stejně jako při předchozím jednání obviňovali navzájem. Vinu házeli především nejstaršího a již dříve trestaného Michala V. Ten podle žalobkyně Zuzany Zámoravcové vylákal loni v únoru poškozeného ven z bytu s tím, že mu prodá zmíněný tabák za 140 tisíc korun.

„Na ulici ho pak Patrik I. třikrát udeřil baseballovou pálkou do hlavy. Poté mu natáhli na hlavu igelitový pytel a odvezli ho autem obžalovaného Trana do lesa u Bílovic nad Svitavou na Brněnsku, kde po něm Marek V. a Patrik I. chtěli peníze. Poté mu vpravili do těla extázi, zkopali jej a nechali ho tam ležet," uvedla žalobkyně.

Záchrana na AZ Tower.
Chtěl skočit z 90 metrů. Podívejte se, jak policisté muže na AZ Tower "ukecali"

Právě jedna ze tří ran pálkou do hlavy mladému Vietnamci poranila mozek tak, že následky bude zřejmě mít do konce života. „Nejzávažnější z úderů poškozenému rozbil lebku od kosti spánkové až po kost klínovou, což poranilo cévy a způsobilo krvácení do mozku. Poškozený měl rovněž pohmožděný obličej, roztržený ušní lalůček a řadu obranných poranění,“ popsal soudní znalec Zdeněk Horák.

Po odjezdu z lesa si muži měli rozdělit 140 tisíc, které mladíkovi uloupili. Patrik I. a Tran dostali po sedmi tisícovkách, o zbylých 126 tisíc se rozdělili Marek V. a Vojtěch H.

Další přelíčení předseda soudu kvůli časové náročnosti odročil na 3. července. Obžalovaným za zvlášť surový pokus o vraždu hrozí až dvacet let ve vězení, případně výjimečný trest.