V úterý to potvrdil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig. „Srnského dovolání jsme zamítli, protože ho podal z jiného důvodu, než mu umožňuje trestní řád. Další tři dovolání jsme zamítli jako nedůvodná,“ řekl Knötig.
Podle verdiktu Srnský v lednu 2009 zbil při zásahu Vietnamce Hoanga Sona Lama. Jeho podřízení tomu přihlíželi a navíc měli sousedce dovolit, aby muže také mlátila.
Obžalovaní vinu popřeli. „Když jsme přijeli, seděl muž na křesle. Chtěli jsme po něm, aby nám ukázal doklady a on nám podal pas. Při tom mu z kapsy vypadla psaníčka s drogami. Protože bylo v bytě mnoho věcí, které mohl použít jako zbraň, požádali jsme ho, aby si klekl a dal ruce za hlavu. Rozhodně jsme nikoho nebili, nekopali ani jsme nikomu nenadávali,“ tvrdil Srnský.
Vyšetřování případu přitom provázela řada pochybení, na které upozornil Brněnský deník Rovnost. Chyběla například rekonstrukce útoku, která je podle soudního znalce z oboru kriminalistika Zdeňka Náchodského u podobných činů obvyklá.
Klíčovým důkazem bylo navíc tvrzení vietnamcovy bytné Jany Tomanové, která napadení popsala. V jiném případě přitom dříve vyšetřovatelům lhala. O napadení policisty pak začala mluvit až dva týdny po činu a ani jednoho z trojice později obžalovaných policistů původně za útočníka neoznačila.