Olomoucký vrchní soud svůj verdikt zdůvodnil předčasností rozsudku. „Byly v něm chyby. Je třeba, aby ho brněnský krajský soud doplnil," sdělil v pondělí mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Soudkyně Jaroslava Bartošová předvolala k výslechu policistu Ladislava Herentina, který měl pomoci situaci objasnit. „V roce 2009 jsem se při vyšetřování jiného zločinu dozvěděl, že nějaký Kováč má někde na Moravě prodávat kokain. Dostal jsem ale jen tuto surovou informaci. Dotyčný toho víc nevěděl. Zprávu jsem předal národní protidrogové centrále," uvedl svědek u soudu.

Řekl, že zdroj mluvil jen o jednom jménu. „Jednalo se jen o Kováče. Jiná jména tam nikdy nepadla," dodal Herentin.

Kováč před časem odešel od soudu s trestem dvou let s podmínkou na pět roků. Valachoviče soud potrestal osmnácti měsíci vězení s dozorem. Gregoroviče zcela osvobodil. Nikdo mu totiž neprokázal, že by něco provedl.

Ladislav Kováč před soudem.

Valachovič požádal, aby soud v pondělí jednal v jeho nepřítomnosti. Už před časem ale uvedl, že drogy bral. Popřel ale, že by s nimi obchodoval. Stejně argumentoval i Gregorovič.

Kováč se k prodeji přiznal. „Drogy jsem bral od Valachoviče. Můj syn měl vysoké dluhy a chtěl jsem mu tímto pomoci. Neuvědomoval jsem si, že dělám až tak moc špatnou věc," četla soudkyně Bartošová výpověď obžalovaného z přípravného řízení.

Muž činu litoval. „Zničil jsem tím život sobě i své rodině. Lituji dne, kdy jsem Valachoviče poprvé potkal," konstatoval obžalovaný.

Předsedkyně senátu jednání odročila na druhou polovinu května.